LUMIS 100 / 150 VPAP STA - BiPAP ResMed


Aparat do terapii dodatnim ciśnieniem dwupoziomowym (różne ciśnienia powietrza przy wdechu i wydechu) w drogach oddechowych, przeznaczony jest dla osób wymagających wspomagania oddychania przy wyższym ciśnieniu powietrza oraz dla pacjentów nieakceptujących terapii stałym dodatnim ciśnieniem powietrza w drogach oddechowych.

LUMIS 100 - BiPAP ResMed
Urządzenie Cena aparatu Cena aparatu z wnioskiem NFZ
Lumis 100 ST 7 500 zł 5 610
Lumis 100 ST
z nawilżaczem
7 800 zł 5 910 zł
Lumis 100 ST
z nawilżaczem i podgrzewaną rurą
8 200 zł 6 310 zł
Lumis 150 VPAP ST-A 9 200 zł 7 310 zł
Lumis 150 VPAP ST-A
z nawilżaczem
9 500 zł 7 610 zł
Lumis 150 VPAP ST-A
z nawilżaczem i podgrzewaną rurą
9 900 zł 8 010 zł

SKŁADAJĄC ZAMÓWIENIE POTWIERDZASZ ZNAJOMOŚĆ REGULAMINU!

ZAMÓW TERAZ!

zamów teraz - mail  zamów teraz - phone      


Proszę pamiętać, że urządzenia do leczenia obturacyjnego bezdechu sennego typu CPAP/AutoCPAP/BiPAP podlegają refundacji 90 % dla dorosłych (100% dla dzieci) raz na 5 lat do wysokości limitu ustalonego przez NFZ na kwotę 2100 PLN. Oznacza to, że pacjent otrzymuje refundację w kwocie 1890zł, którą dzięki współpracy Stanmed24 z NFZ można zrealizować u nas.
 

Dzięki zaawansowanym opcjom kompensacji przecieku wokół maski (VSync), ustawienia czasu wdechu i wydechu (TiControl) i płynnego przejścia od regulacji wdechu do regulacji wydechu dostosowuje się precyzyjnie parametry dostarczanego ciśnienia i optymalizuje się komfort oddychania.

Algorytm VSync automatycznie monitoruje i kompensuje przecieki, dzięki czemu urządzenie reaguje na każdy oddech pacjenta.

Kontrola czasu wdechu TiControl dostosowuje parametry oddechu do potrzeb pacjenta oraz gwarantuje normalny rytm oddechu, nawet w przypadku dużych przecieków.

Aparat posiada 5 poziomów płynnego przejścia; od regulacji wdechu do regulacji wydechu i odwrotnie, co umożliwia wysoką precyzję wspomagania oddechu.

Podgrzewana rurka ClimateLine umożliwia eliminację ryzyka skraplania pary wodnej i wycieków do maski.

  Lumis 100
VPAP ST
Lumis 150
VPAP ST
Tryby terapii    
CPAP Tak Tak
S Tak Tak
T Tak Tak
ST ocjonalnie z iBR Tak Tak
PAC Tak Tak
iVAPS (z iBR) i opcjonalnie AutoEPAP   Tak
Funkcje    
Vsync Tak Tak
TiControl™ Tak Tak
Wyzwalanie i cykl Tak Tak
Krokowe narastanie Tak Tak
Krokowe opadanie Tak Tak
Funkcja Climate Control Auto Tak Tak
Tryb Essentials Tak Tak
Zarządzanie danymi    
Funkcja łączności bezprzewodowej Tak Tak
AirView** Tak Tak
AirView ze zdalną asystą Tak Tak
ResScan Tak Tak
** AirView obsługuje także opcję „z karty do chmury”, która umożliwia uzyskiwanie bardziej szczegółowych danych za pośrednictwem karty SD.

W respiratorach Lumis wprowadzono rozwiązanie IntelligentAir — jest to zbiór opracowanych przez firmę ResMed technologii (iVAPS, iBR i AutoEPAP), którea mogą dostosowywać przebieg terapii do indywidualnych potrzeb w zakresie oddychania. Poprzez automatyczną adaptację do stanu pacjenta na różnych etapach, rozwiązanie IntelligentAir urzeczywistnia ideę spersonalizowanej wentylacji.

iVAPS (inteligentne wspomaganie ciśnieniowe z gwarancją objętości oddechowej) dba o utrzymanie wentylacji docelowej

W celu dostarczenia objętości powietrza odpowiedniej do spełnienia potrzeb każdego pacjenta rozwiązanie iVAPS zapamiętuje wymaganą wentylację pęcherzykową, wyznacza odpowiednie cele, a następnie zapewnia wspomaganie ciśnieniowe, aby je zrealizować.

iBR (inteligentna, bezpieczna częstość oddechów): umożliwia spontaniczne oddychanie

Aby zapewnić pacjentom maksimum możliwości spontanicznego wyzwalania oddechu, funkcja iBR zaczyna działać dopiero wtedy, gdy jest potrzebna. Gdy dojdzie do jej aktywacji, funkcja zapewnia oddechy pomocnicze, aby komfortowo przywrócić docelową częstość oddechów.

AutoEPAP: reaguje w przypadku obturacji i utrzymuje drożność górnych dróg oddechowych

Reagując zależnie od wagi zdarzenia, AutoEPAP automatycznie dostosowuje ciśnienie wydechowe w odpowiedzi na pełną lub częściową niedrożność dróg oddechowych. Ponadto zapobiega zdarzeniom, gdy pacjent śpi.

Wskazania do użycia
  • Lumis 100 VPAP ST - Urządzenie Lumis 100 VPAP ST jest przeznaczone do zapewniania nieinwazyjnej wentylacji pacjentów ważących ponad 13 kg, z niewydolnością oddechową lub obturacyjnym bezdechem sennym (OSA). Urządzenie przeznaczone do użytku domowego i szpitalnego.Nawilżacz jest przeznaczony do użytku u jednego pacjenta w warunkach domowych oraz do wielokrotnego używania w warunkach szpitalnych/instytucjonalnych.
  • Lumis 150 VPAP STA - Urządzenie Lumis 150 VPAP ST jest przeznaczone do zapewniania nieinwazyjnej wentylacji pacjentów ważących ponad 13 kg lub ponad 30 kg w trybie iVAPS, z niewydolnością oddechową lub obturacyjnym bezdechem sennym (OSA). Urządzenie przeznaczone do użytku domowego i szpitalnego.Nawilżacz jest przeznaczony do użytku u jednego pacjenta w warunkach domowych oraz do wielokrotnego używania w warunkach szpitalnych/instytucjonalnych
OSTRZEŻENIE

Przed użyciem urządzenia należy przeczytać instrukcję.•Niniejsze urządzenie należy używać zgodnie z przeznaczeniem opisanym w niniejszym podręczniku użytkownika.•Należy przede wszystkim postępować zgodnie z zaleceniami lekarza przepisującego leczenie, a następnie zgodnie z informacjami zawartymi w niniejszym podręczniku użytkownika.

instrukcja obsługi aparatu BiPAP Lumis

SKŁADAJĄC ZAMÓWIENIE POTWIERDZASZ ZNAJOMOŚĆ REGULAMINU!

ZAMÓW TERAZ!

zamów teraz - mail  zamów teraz - phone      

Więcej informacji na temat respiratorów i aparatów BiPAP w sklepach STANMED24
oraz pod numerem telefonu 732 668 882